EFT metoda se stala celosvětovým hitem a je velmi uznávaná jak mezi lékaři a terapeuty, tak i mezi  širokými vrstvami veřejnosti.  Zkratka EFT je odvozená z anglického názvu Emotional freedom techniques a v překladu znamená Techniky emoční svobody.

Dnes už i lékařská věda dokázala, že velká většina onemocnění z 95% vzniká na základě stresu, úzkosti, nezpracovaných emocí a našich negativních vzorců myšlení a chování. Naše potlačené negativní emoce a vlastní i zděděná přesvědčení, mnohdy skrytě ale velmi silně, ovlivňují naše životy. Určují náš názor a reakci na životní situace kolem nás, naše myšlení i vidění světa, aniž bychom si byli vědomi, že se tak děje. Jsme "vězni" svých  emocí ze situací jež proběhly v minulosti.  

Metoda EFT je mocným nástrojem na změnu a uvolnění negativních emocí, zkušeností, přesvědčení i navyklých vzorců chování. Dává nám vnitřní pocit svobody, uvolnění, klidu i svobodnou možnost volby. Zároveň pomáhá rozkrýt a uzdravit skutečné příčiny mnoha onemocnění fyzického těla i psychických potíží. 

JAK DOCHÁZÍ K UZDRAVENÍ A OSVOBOZENÍ OD PROBLÉMŮ?

Díky energetickému propojení mezi naši myslí, spirituálním, emočním a fyzickým tělem  dochází při terapii EFT k rozkrytí a rozpuštění příčin našich potíží, k ozdravení celého našeho energetického systému a vymizení negativních vnitřních vlivů. Při odstraňování bloků v energetickém toku těla dochází zároveň k harmonizaci našeho organismu, ale i našeho života tj. dosažení jeho vyšší kvality, uvědomění si sebe sama, větší spokojenosti, pocitů míru, radosti a štěstí, vyššího sebevědomí, pevnějšího zdraví, svobodnější vystupování, rozšíření hojnosti, uspokojivější vztahy s lidmi, více energie pro vaše cíle. 
 JAKÝM  ZPŮSOBEM  EFT PRACUJE?
Propojuje formu akupresury - poklep na povrchové body hlavních meridiánů s nejnovějšími poznatky psychologie a neurolingvistického programování (NLP). Objevným prohlášením "veškerou příčinou negativních emocí je porucha v energetickém systému" tvůrce EFT pana Garyho Creiga je objasněno, proč nestačí pouze rozumové pochopení nebo fyzicky podaný lék, aby potíže zmizely.   

Odstranění potíží, jejichž příčina je v porušeném energetickém systému není možné pouze z úrovně logiky (podobně jako říci malému dítěti "nebreč, neboj se"), z tělesné úrovně (podání léků pouze potlačí symptom, ale neuzdraví) nebo z psychické úrovně (např. rada: příčinou nízkého sebevědomí je, že se nemáte rádi, tak začněte).

Mezi psychikou a naším tělem je právě energetický systém a teprve odstraněním jeho poruchy odstraníme skutečnou příčinu potíží, ať psychických nebo tělesných. V tom je EFT jedinečné a vyjímečné, že umí tuto poruchu odstranit. Proto má tak skvělé výsledky a pomáhá i tam , kde jiné metody selhaly. 

CO ZNAMENÁ NLP A PROČ SE POUŽÍVÁ SPOLU S AKUPRESUROU?
Neurolingvistické programování je metoda, která zkoumá systém, jakým sami sebe programujeme. N-neuro = každý máme svou neuronovou síť díky níž komunikujeme se světem pomocí 5 smyslů, L -lingva = jazyk jímž provádíme svou vnitřní komunikaci, P-programování = systém postupů a návyků jimiž si pomáháme k dosažení našich cílů. Z hlediska NLP si vše, co se nám děje, vytváříme sami a jsme úspěšní v tom, jak to děláme. Tedy i nemoci, špatné vzorce chování, smůla v životě, nemožnost něčeho dosáhnout, vztahové problémy, neschopnost zhubnout apod. jsou výsledkem naší přesné vnitřní práce a my víme přesně jak to udělat, abychom dosáhly tohoto výsleku. Bohužel to víme často jen podvědomě a neuvědomujeme si rozumově, jak k tomu dochází.   Speciální systém dotazování pomáhá najít příčiny našich potíží JAK a PROČ si je vytváříme spolu s nežádoucími emocemi a forma akupresury tyto vytvořené emoce a "programy" uvolňuje z našeho energetického systému.       

EFT funguje rychle, bezbolestně, trvale a často právě tam, kde ostatní metody selhaly

 OBLASTI POUŽITÍ: Zjednodušeně na vše, co vás trápí, dokonce i o čem jste přesvědčeni, že vám nemůže nikdo pomoci nebo co je z hlediska klasické medicíny nevyléčitelné. Od nežádoucích myšlenek, přes emoční a citovou nepohodu, tělesné problémy, až po vylepšení životních „osudů“.

 

 

 KONKRÉTNÍ PŘÍKLADY, KDY VÁM EFT MŮŽE POMOCI:

  •  ZÁVISLOSTI:    NAPŘ. CHUTĚ NA SLADKÉ, KOUŘENÍ, NA PARTNEROVI, NEZDRAVÉ CHOVÁNÍ (např. si necháme ubližovat od rodiče, partnera, šéfa  i když víme, že nám to škodí ale nemůžeme si pomoci)   ...
  •  ONEMOCNĚNÍ:    CUKROVKA, BOLESTI ZAD, EKZÉMY, BOLESTIVÝ POROD, ZÁNĚTY, HORMONÁLNÍ PORUCHY, ROZTROUŠENÁ SKLERÓZA, ARTRÓZA A MNOHO MNOHO DALŠÍHO
  •  PSYCHICKÉ POTÍŽE: DEPRESE, ÚZKOSTI, FÓBIE, CHRONICKY ŠPATNÁ NÁLADA, NÍZKÉ SEBEVĚDOMÍ, PROBLÉMY VE VZTAZÍCH, VE STUDIU, TRÉMA Z VEŘEJNÉHO VYSTUPOVÁNÍ A ZE ZKOUŠEK

PŘIJĎTE SI PRO ÚLEVU, AŤ UŽ MÁTE JAKÝKOLIV PROBLÉM. MŮŽETE SE OBJEDNAT NA OSOBNÍ KONZULTACI, KURZY NEBO WORKSHOPY, JEJICH ROZPIS NALEZNETE V "KALENDÁŘI AKCÍ". CHCETE-LI ŽÍT ZDRAVĚJŠÍ A RADOSTNĚJŠÍ ŽIVOT, NAUČTE SE S NÁMI ČISTIT NEPŘÍJEMNÉ POCITY A EMOCE. ZAŽIJETE ÚLEVU OD BOLESTÍ TĚLA I DUŠE.

 

 VIDEO O EFT A JEHO ÚČINCÍCH    ZDE

 

--

 

 

NOVINKA!   kurz online 

"EFT Sebevědomý řečník" - konec stresu z mluvení na veřejnosti, cizím jazykem, strach ze ztrapnění, konec strachů z neúspěchu

Konečně si věřím a mluvení si užívám!